Sienų dažymas: 7 svarbiausios taisyklės

Net jeigu sienos apkabinėtos paveikslais, užstumtos baldais ar išpuoštos vaikų piešiniais, jos vis tiek išlieka didžiausiu plotu jūsų namuose. Todėl sienų dažymas yra labai svarbus ir turėtų būti atliekamas itin atsakingai. Žemiau pateikiame septynias svarbiausias sienų dažymo taisykles.

1. Tekstūros pasirinkimas

Sienų dažymas prasideda tikrai ne nuo dažymo. Visų pirma, reikėtų nuspręsti, kokios tekstūros turėtų būti siena: lygi, grublėta, blizgi, o gal matinė? Čia svarbu apgalvoti, kokie yra jūsų poreikiai ir būsimasis interjeras.

2. Spalvos pasirinkimas

Nusprendus, kokios tekstūros turėtų būti siena, reikia nuspręsti, kokia spalva ją dažysite. Sienų dažymas – ilgalaikis, todėl šiam žingsniui skirkite pakankamai laiko ir dėmesio. Pirmiausia nuspręskite, kokia spalvinė gama jums priimtiniausia. Vėliau apsilankykite statybinių medžiagų parduotuvėje ir pateiktoje paletėje išsirinkite jums labiausiai patinkančias spalvas. Paprašykite šių spalvų pavyzdžių, kuriuos galėtumėte parsinešti į namus ir patikrinkite, kaip kiekviena spalva atrodo skirtingame kambaryje ir su skirtingu apšvietimu.

3. Kambario paruošimas

Net jeigu sienų dažymas – pirmasis veiksmas kambaryje, verčiau jo nepradėti, kol neparuošite paties kambario. Pasirūpinkite, kad grindys būtų uždengtos, o lubos – apklijuotos. Tai padės išvengti nereikalingos betvarkės ir valymo.

4. Sienų paruošimas

Nesvarbu ar sienos jau buvo dekoruotos, ar pradedate nuo betono – sienas paruošti tiesiog būtina. Būtent paruošiamieji darbai gali nulemti, koks kokybiškas bus sienų dažymas. Šveiskite, glaistykite, tinkuokite ir atlikite visus kitus būtinus veiksmus tam, kad galėtumėte džiaugtis ilgalaikiu rezultatu.

5. Teisingas padengimas

Sienų dažymas yra kruopštus ir laiko reikalaujantis darbas, todėl paskubomis gražaus rezultato tikrai neišgausite. Dažus ant sienos reikėtų dengti plonais sluoksniais, kurie kiekvienas turėtų būti gerai išdžiovinami prieš dengiant sekantį dažų sluoksnį. Kitu atveju sienas gali tekti nuvalyti ir dažyti iš naujo.

6. Dažymo pabaiga

Dažymo pabaiga, kaip ir pradžia, susijusi ne su pačiu dažymu, o su kambario paruošimu. Vos baigus dažyti, verčiau nedelsdami pašalinkite lipnią juostą ir kitas paviršių apsaugas, nes dažams išdžiūvus rizikuosite apsaugas pašalinti kartu su dažais.

7. Profesionalų pasirinkimas

Net jeigu ir laikysitės visų aukščiau pateiktų taisyklių, galutinis rezultatas gali nebūti idealus jeigu nežinosite visų šio darbo subtilybių. Verčiau nerizikuokite savo namų ir jūsų pačių įvaizdžiu – patikėkite sienų dažymą profesionalams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *