Iš ko susideda vidaus apdailos kaina?

Nesvarbu ar statote namą ar keliatės į naują butą – remontas tokiu metu tampa vienu svarbiausių gyvenimo klausimų. Deja, bet kiekviena šios gyvenimo dalies detalė kainuoja ir kartais ne visai nemažai. Tai iš ko susideda vidaus apdailos kaina? Ogi iš kelių paprastų elementų.

Pasirinktos medžiagos

Turbūt niekam nepasirodys keista, kad vidaus apdailos kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų. Tarkime, sienų dekoravimui naudojant dažus ar tapetus kaina nebūna be galo didelė, tačiau pasirinkus natūralaus medžio lentutes ji tikrai gali išaugti net kelis kartus.

Medžiagų kokybė

Net jeigu renkatės visuose namuose sienas dažyti dažais, tai nereiškia, kad vidaus apdailos kaina nesiskirs nuo ką tik remontą pragyvenusių kaimynų papasakotos kainos. Nenuostabu, kad kokybiškos medžiagos yra brangesnės, tačiau jų ir išeiga gali būti kiek kitokia. Taip pat kaina skirsis nuo medžiagų patvarumo, vėlesnio atsparumo įvairiems veiksniams.

Išsvajotas dizainas

Net jeigu sienas rinksitės dekoruoti tik dažais vidaus apdailos kaina gali skirtis dėl pasirinktų dizainų. Juk kiekvienas suprantame, kad viena spalva dažytos sienos atsieis ženkliai pigiau nei keliaspalvės, o ypač jeigu renkamasi jas marginti įvairiais ratais, kurių piešimui prireikia specialių įrankių ar įgūdžių.

Samdomi darbuotojai

Nieko nenustebinsime pranešdami, kad samdomų darbuotojų atliekamos paslaugos kainuoja. Tai, savaime suprantama, nurodo ir brangesnę visos apdailos kainą. Tačiau čia reiktų paskaičiuoti ar tikrai sugebėsite patys įgyvendinti savo idėjas. Kartais pasisamdyti profesionalus bus pigiau nei kelis kartus patiems perdaryti remontą tol, kol bus pasiektas idealus rezultatas.

Darbų seka

Jeigu teisingai neišsidėliosite artėjančių darbų, tai gali turėti tiesioginės įtakos visos vidaus apdailos kainai. Pavyzdžiui, jeigu pirmiausia suremontuosite sienas, o tik vėliau įstatinėsite langus, tai gali tekti vėl lyginti sienas prie lango rėmų ir palangės. Gerai apskaičiuoti remontai atsieina kur kas pigiau ir įvykdomi būna akivaizdžiai greičiau.

Papildomos detalės

Vidaus apdailos kaina priklauso ne tik nuo medžiagų ar jų kokybės, bet ir nuo nedidelių ar net dažnai nepastebimų detalių: grindų ar langų apvadų, gipso kartono montavimo, įvairių įrankių ar jų elementų. Todėl skaičiuojant sąmatą reikėtų neužmiršti įtraukti ir tokias, rodos, neesmines smulkmenas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *