Sienų glaistymas: kodėl ir kaip?

Sienos, nesvarbu ar jos naujos, ar stūkso jau ne vieną dešimtmetį, dažniausiai nebūna pageidaujamai lygios ne tik dažymui, bet ir tapetų klijavimui. Todėl sienų glaistymas yra tai, be ko nei meistrai, nei būsto šeimininkai neįsivaizduoja idealaus remonto. Norime pasidalinti keletu pastebėjimų, kodėl reikėtų glaistyti sienas ir kaip išsirinkti glaistymo būdą, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Kodėl reikėtų glaistyti sienas?

Remontui ruošiamos sienos dažniausiai būna šlifuojamos, tinkuojamos, gruntuojamos ir visaip kitaip ruošiamos naujam įvaizdžiui, tad kodėl gi reikia dar vieno žingsnio šiame procese? Kad ir kokį sienos dekoravimo būdą pasirinktumėte, kokybiškas sienų glaistymas padės ir kokybiškiau sudėlioti plyteles, užklijuoti tapetus ar nudažyti sienas.

Nors visi suprantame, kad nedideli nelygumai dar gali būti paslepiami po plytelėmis, deja dažant jų paslėpti tikrai nepavyks. Patikėkite, ne tik idealistai mato sienų nelygumus ir jie tikrai rėžia akį. Šie nelygumai ypač išryškėja renkantis itin blizgius sienų dažus ar ryškų dirbtinį apšvietimą palei sienos plokštumą. Todėl, norint išvengti duobelių ir iškilimų raštų ant sienų, verta jas nuglaistyti.

Kokį glaistymą rinktis?

Vakarų šalyse pastaruoju metu yra paplitę sutartiniai kokybės terminai, pagal kuriuos meistrams bei patiems užsakovams yra paprasčiau suprasti, kokio tipo sienų glaistymas yra reikalingas. Pageidaujama kokybė yra žymima Q ir skirstoma į keturias sritis.

Q1 – paprasčiausias glaistymo būdas, kai naudojamas vos vienas sluoksnis glaisto. Ši technika naudojama tada, kai sieną planuojama dengti plytelėmis ar lentutėmis.

Q2 – reiškia, kad bus naudojamas storesnis glaisto sluoksnis, tačiau po glaistymo sienos vis tiek dar turės nelygumų. Ši technika naudojama, kai sienas planuojama dengti grubiais tapetais ar dekoratyviniu tinku.

Q3 – reiškia, kad glaistas bus dengiamas dviem plonais sluoksniais, kruopščiai išlyginant sienos paviršių. Ši technika tiks jeigu planuojate klijuoti tapetus ar sienas dažyti matiniais dažais.

Q4 – tai technika, kurią meistrai naudoja norėdami išgauti idealiai lygas sienas net ir tada, kai jos bus dažomos blizgiais dažais.

Dažniausios glaistymo klaidos

Sienų glaistymas atrodo labai paprastas procesas, tačiau iš tiesų jis reikalauja daug žinių ir praktikos. Todėl bene didžiausia klaida, kurią daro daugelis – bando glaistyti patys. Taip iškyla tikimybė, kad pasirinksite netinkamą glaistą ar glaistymo techniką, neatsižvelgsite į reikiamas temperatūros ir drėgmės sąlygas bei sienų glaistymui panaudosite per mažai ar per daug glaisto.

Rinkdamiesi atlikti darbus be profesionalo rizikuojate nusivilti galutiniu rezultatu, prarasti nemažai pinigų ir laiko. Todėl visuomet prieš pradedant darbus rekomenduojame bent jau pasikonsultuoti su savo srities profesionalais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *