Sienų dekoravimas dažais: tvarus ir išskirtinis pasirinkimas

Nors daugelis mano, kad remontas yra tik naujakurių problema, deja realybėje jo reikia dažniau nei kartą gyvenime. Tiesa, gerai parinktos medžiagos ir profesionalus darbų atlikimas gali prailginti reprezentatyvaus remonto gyvavimą ar bent jau palengvinti interjero atnaujinimo darbus. Sienų dekoravimas dažais – vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų erdvę paversti jaukia ir originalia vieta gyventi.

Dažų pasirinkimas

Nors daugelis besirenkančių sienų dažus pirmiausiai apsvarsto, kokia spalva atitinkamame kambaryje atrodytų patraukliausiai, galvoti reikėtų apie kai ką kitą. Sienų dekoravimas dažais, pasak „Dažytojų brolija” atstovo Vido Leščinsko, turėtų prasidėti nuo apsvarstymų, kokio tvarumo turėtų būti sienų remontas.

„Norintys itin madingų ir dailių matinių sienų, kurių tekstūra paslepia nedidelius dažymo ar glaistymo trūkumus, turės susitaikyti su ne tokiu dėkingu valymui paviršiumi. Matinės sienos lengviau purvinasi, jų plovimas yra praktiškai neįmanomas, o norint pataisyti sienų spalvą, pavyzdžiui, po užpiešimo flomasteriu gali prireikti daugiau nei vieno sluoksnio dažų.”, – pastebi „Dažytojų brolija” atstovas.

Kita vertus, renkantis aukščiausios plovimo klasės dažus, kurie turi ne žemesnę nei 7 matiškumo klasę sienų dekoravimas dažais turės didesnę tikimybę ilgiau išlikti nepakitęs. Nors dažais dekoruotos sienos yra gana spalvingos ir įvairios dėmelės ant jų nėra lengvai pastebimos, tokius dažus patariama rinktis tiems, kurie turi augintinių ar mažų vaikų, nes blizgios sienos yra puikiai plaunamos, o esant reikalui ir greitai perdažomos. Tiesa, pasirinkus blizgius dažus rekomenduojama kreiptis į dažymo ir glaistymo profesionalus. Tik jie pasirūpins, kad sienų dekoravimas dažais būtų kuo lygesnis ir tvaresnis.

Sienų dekoravimas dažais

Ruošiantis namuose atlikti ilgaamžį remontą reikėtų pagalvoti ir apie sienų dekoravimą dažais piešiant įvairius raštus ar naudojant keletą spalvų. Kadangi sienų dekoravimas nėra kasdienė veikla, tai raštus ir spalvas reikia rinktis itin atsakingai. Patariama iš anksto įsitikinti, kad pasirinktas dekoravimo būdas džiugins ir praėjus keleriems metams.

Raštai šiuo atveju gali būti įvairiausi, tačiau visais laikais populiariausios išlieka natūralių medžiagų imitacijos: medžio ar akmens, dažniausiai – marmuro. Kartais pageidaujama ir cemento ar sendintų suskilimų raštų, kurie vis vien nenutolsta nuo natūralumo sąvokos. Tiesa, yra įmanomi ir kiti, modernūs bei originalūs sienų raštai. Geriausia sienų dekoravimui dažais rinktis dvi, labai viena nuo kitos nenutolstančias, spalvas, kurios namuose sukurtų harmoniją ir lengvai įsilietų ir kuriamą interjerą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *